عرضه کننده رب گوجه فرنگی خانگی خوشمزه در نیجریه

 

عرضه کننده رب گوجه فرنگی خانگی خوشمزه  صادراتی و داخلی

بهترین عرضه کننده رب گوجه فرنگی خانگی در نیجریه کیست؟ با ما همراه باشید تا طرز تهیه رب گوجه فرنگی سنتی را تا انتهای این مطلب مشاهده کنید.

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خوشمزه در نیجریه

رب گوجه فرنگی یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین چاشنی ها در جهان است. که یکی از پر مصرف ترین چاشنی های غذایی در کشور عزیزمان نیز می باشد. این چاشنی به دلیل رنگ و طعم خوب در اکثر غذاهای سنتی نیجریه استفاده می شود.
با مقدار مواد موجود در این دستور. می توانید حدود 2 کیلوگرم رب گوجه فرنگی درست کنید. اگر می خواهید کم و بیش رب گوجه فرنگی تهیه کنید. فقط مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.
مواد لازم برای تهیه رب گوجه فرنگی
• 40 گرم نمک
• 2 کیلوگرم آب
• روغن مایع 100 گرم
• گوجه فرنگی 10 کیلوگرم

طرز تهیه رب گوجه فرنگی
برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی ابتدا گوجه ها را می شوییم. آن را در یک صافی قرار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود، سپس با چاقو همه گوجه ها را از وسط نصف کنید. و در یک قابلمه بزرگ قرار دهید.
وقتی همه گوجه ها نیمه تمام شد، قابلمه را روی حرارت قرار دهید. و صبر کنید تا آب گوجه فرنگی بجوشد. به این ترتیب پوست گوجه فرنگی خیلی راحت جدا می شود. البته ما همچنان اجازه می دهیم. گوجه فرنگی ها را بجوشانید تا کمی نرم شوند. وقتی گوجه ها نرم شدند، توری سیمی را با سوراخ های بسیار کوچک در یک قابلمه یا ظرف بزرگ قرار دهید. ته قابلمه را خاموش کنید و گوجه فرنگی ها را کم کم یا یکباره (اگر توری سیمی بزرگ بود) داخل توری بریزید. گوجه ها را روی توری سیمی فشار دهید تا پوست و دانه های داخل گوجه فرنگی به راحتی جدا شوند. و آب گوجه فرنگی را در قابلمه یا ظرفی که توری را در آن قرار داده ایم می ریزیم.
مراقب باشید دانه های گوجه فرنگی را از صافی توری رد نکنید زیرا باعث کپک زدن زودرس می شود. وقتی همه گوجه ها از گریل رد شدند، قابلمه را روی حرارت بگذارید و صبر کنید تا آب گوجه فرنگی بجوشد.
بعد از اینکه آب گوجه فرنگی کمی غلیظ شد. نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا ببینید به غلظت کافی برای رب گوجه رسیده است یا خیر. بهترین و ساده ترین کار این است که با قاشق روی رب خط بکشید.
اگر پر کردن شکاف زمان می برد. یعنی به غلظت رب گوجه رسیده است و باید خیلی مراقب رب گوجه فرنگی باشید. و اگر شکاف به سرعت پر شد، باز هم باید صبر کنید و به آن زمان بدهید تا غلیظ شود. اگر رب را در حالی که شل است برداریم باعث ایجاد آن می شود. زود کپک می زند پس صبر کنید تا غلیظ شود. باید رب گوجه را مرتب هم بزنیم تا ته نگیرد. چون طعم بدی به ما می دهد و ممکن است ته آن سیاه شود. در آخر روغن را به آن اضافه می کنیم. هم بزنید و در صورت تمایل می توانید روغن بیشتری اضافه کنید.
ته قابلمه را ببندید و اجازه دهید رب گوجه فرنگی آماده شده خنک شود. و به دمای اتاق برسد. سپس در ظرف مورد نظر بریزید و درب آن را محکم ببندید. و در یخچال نگهداری کنید. و از این رب گوجه فرنگی سالم و خانگی برای انواع غذاها استفاده می کنیم.

عرضه کننده رب گوجه فرنگی ارزان

همانطور که در قسمت قبل مشاهده کردید، تهیه رب گوجه فرنگی به روش سنتی کاری سخت و زمان بر است. به همین دلیل است که امروزه مردم رب صنعتی را ترجیح می دهند. اما برخی افراد نیز دوست دارند غذای خود را با رب خانگی خوشمزه درست کنند. اما از طرفی زمان کافی برای تهیه و تولید آن ندارند. به همین دلیل کارخانه های رب به فکر تولید آن افتادند. اما اگر آنها را نمی شناسید، عرضه کننده رب گوجه فرنگی خانگی ارزان قیمت را به شما معرفی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.